BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin. Koniec marzeń o finale - zdjęcia

Dariusz Knopik
Siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz tylko w jednym secie zagrozili MKS Będzin. Kibice jednak nie nudzili się i dobrze bawili się podczas meczu Arkadiusz Wojtasiewicz
W drugim meczu półfinałowym play off Tauron I Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmował MKS Będzin. Podopieczni Michala Masnego musieli wygrać, by przedłużyć rywalizację, ponieważ w pierwszym meczu przegrali 0:3.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin 0:3

Sety: 20:25, 14:25, 24:26

BKS: Radziwon 1, Masny 0, Kwasigroch 5, Cieślik 3, Szarek 4, Polczyk 10, Dzierżyński (libero) oraz Czetowicz 6, Gutkowski 0, Narkowicz 0, Rykała 7, Malinowski (libero).

MKS: Rećko 12, Depowski 4, Siwicki 7, Pająk 7, Koppers 5, Swodczyk 12, Olenderek (libero) oraz Krawiecki 0, Kaliszuk 0, Olszewski 0, Popiela 1, Pietruczuk 0.

Zobaczcie także

Bydgoszczanie musieli sobie radzić bez swojego jedynego rozgrywającego, bo Mikołaj Słotarski doznał kontuzji. W tej sytuacji rozgrywającym został trener Michal Masny, któremu już wcześniej zdarzało się grać w tym sezonie, mimo że karierę zawodniczą zakończył dwa lata temu.

Miejscowi w pierwszym secie długo toczyli zacięty bój z będzinianami. Jednak przy stanie 17:17 przytrafił się im przestój. Przy zagrywkach Grzegorza Pająka nie potrafili wyprowadzić skutecznych ataków i byli blokowani. Stracili pięć punktów z rzędu i tych strat już nie odrobili.

Druga partia zaczęła się źle dla gospodarzy, którzy mieli problemy z kończeniem ataków. Tracili punkty seriami i przegrywali 0:3, 3:8, 7:18. Bydgoszczanie byli bezradni. Nie mieli żadnych argumentów, by nawiązać walkę.

W trzeciej odsłonie miejscowi cały czas gonili wynik. Udało się im doprowadzić do gry na przewagi, ale niestety przegrali dwie decydujące akcje.

Tym samym bydgoszczanie po raz kolejny zagrają o trzecie miejsce. Jeszcze nie znają rywala, bo w drugiej parze BBTS Bielsko-Biała przegrał z Arką Chełm 0:3 (26:28, 23:25, 16:25). Trzeci decydujący mecz w sobotę w Chełmie.